باتری مخصوص پکیج برق خورشیدی مجزا از شبکه

باتری خورشیدی


باتری یکی از مهم ترین قسمت های یک پکیج برق خورشیدی است. در طول روز باتری به واسط پنل خورشیدی شارژ می گردد و در ساعاتی از شبانه روز که نور خورشید در دسترس نبوده باتری وظیفه تامین انرژی تجهیزات الکتریکی موجود را بر عهده دارد. به باتری های موجود یک پکیج برق خورشیدی، باتری خورشیدی گفته می شود. باتری های خورشیدی را می توان در مدل ها، ظرفیت ها و ولتاژ های مختلف تهیه نمود.

طراحی باتری خورشیدی در پکیج برق خورشیدی از اهمیت بالایی برخوردار است به طوری که در صورت طراحی اشتباه عمر باتری می تواند به شدت کاهش پیدا کند. برای همین کارشناسان طراحی پکیج برق خورشیدی، ظرفیت باتری را به مقدار مشخصی بیشتر از حد مورد نیاز در نظر می گیرند تا باتری بتواند طول عمر مناسبی داشته باشد. همچنین در برخی از نقاط ایران به دلیل وجود روز های ابری مکرر، ممکن است ظرفیت باتری جوابگوی نیاز مصرف کننده نباشد که در این صورت با توجه به محاسبات، تعداد باتری ها افزایش می یابد که به باتری های اضافی باتری های پشتیبان ابری نیز گفته می شود.

گفتنی است پکیج برق خورشیدی را می توان بدون باتری نیز طراحی نمود که در این صورت فقط در ساعاتی که نور خورشید موجود است، انرژی الکتریکی تجهیزات تامین می گردد. از این نوع پکیج برق خورشیدی بیشتر برای ساخت نیروگاه خورشیدی یا کار های صنعتی استفاده می شود.

بازگشت به صفحه اصلی بازگشت به صفحه مقالات

تماس با ما